VYŠETRENIA
Priamo v ambulancii nám uľahčujú diagnostiku niektorých ochorení nasledujúce vyšetrenia 

CRP 

CRP prístroj vyšetruje hodnotu C reaktívneho proteínu z kvapky krvi, výsledok je k dispozícii do 3 minút po bezbolestnom vpichu do prsta dieťatka.  Slúži na odlíšenie bakteriálneho a vírusového pôvodu ochorenia a teda pomáha pri rozhodovaní o potrebe liečby antibiotikami.  

Vyšetrenie glykémie

Vyšetrenie hladiny cukru z kvapky krvi odobratej z bruška prsta. Zmeny hladiny cukru v krvi nám signalizujú choroby metabolizmu cukru, napr. cukrovku.

Vyšetrenie moču

Vyšetrenie základných parametrov moču – slúži hlavne pri diagnostike zápalových ochorení močového traktu, chorôb obličiek aj ďalších vnútorných orgánov.

Výter z mandlí, z nosa

Kultivačné vyšetrenia z výterov na zachytenie vyvolávajúcej baktérie, vírusu, nám uľahčujú cielenú liečbu infekcií antibiotikami podľa citlivosti, čím predchádzame zbytočnému nadužívaniu antibiotík. 

EKG

EKG na určenie porúch rytmu, pri kolapsových stavoch, búšení srdca, bolestiach na hrudníku, alebo preventívne v rámci predoperačného vyšetrenia - naši pacienti nemusia za EKG vyšetrením cestovať do nemocnice, prístroj máme priamo na na našej ambulancii.  

TREC KREC

Čakáte bábätko alebo sa vám už dieťatko narodilo? Chcete vedieť, či je imunitný systém vášho dieťaťa pripravený zvládnuť očkovanie? TREC | KREC genetický test vám dá rýchlu odpoveď, či je z hľadiska imunity očkovanie pre dieťa bezpečné, alebo môže trpieť závažnou poruchou imunity. Viac informácií na stránke: https://www.unilabs.sk/pre-lekarov/trec-krec

Otoskopia

Bezbolestné vyšetrenie uší, zvukovodu a blanky bubienka, nám pri nekomplikovaných prípadoch uľahčuje diagnostiku zápalov ucha a Vám ušetrí návštevu ORL ambulancie.

Antigénový test COVID 19

Rýchlotest na dôkaz antigénu koronavírusu s výsledkom už do 15 minút od odobratia steru z nosa. 


Pulzná oxymetria

Toto vyšetrenie nám umožňuje rýchle a presné meranie hodnoty saturácie krvi kyslíkom (okysličenia) a frekvencie srdca, čo má význam pri ordinovaní liečby pri zápale priedušiek, zápale pľúc.  

protilátkový test COVID 19

Rýchlotest na dôkaz protilátok po prekonaní ochorenia spôsobeného koronavírusom s výsledkom do 15 minút od odobratia kvapky krvi z bruška prsta.