LIEČBA

Inhalácie Adrenalínom pri
laryngitíde 


Cez ultrazvukový inhalátor Omron v ambulancii podávame antiedémovú inhalačnú liečbu Adrenalínom - pri sťaženom dýchaní najmä pri akútnej laryngitíde a záchvatoch suchého dráždivého kašľa.
 

Rodičom ktorý si zakúpili ultrazvukový inhalátor na domáce použitie, odporúčame ihneď v úvode príznakov zo strany dýchacieho systému (nádcha, upchatý nos, pokašliavanie) dávať deťom inhalovať vincentku, soľný roztok,  pri kašli aj Ambrobene roztok.Inhalácia kyseliny hyalurónovej - YABRO-
na regeneráciu slizníc dýchacích ciest pri zápale


Ak je kyselina hyalurónová podávaná prostredníctvom ultrazvukového inhalátora, rýchle preniká medzi bunky slizníc dýchacích ciest. Umožňuje hydratáciu celého dýchacieho traktu, čím uľahčuje odstraňovanie baktérií, vírusov a alergénov. Použitie YABRO® sa indikuje pre obnovu a udržanie fyziologického stavu slizníc dýchacieho ústrojenstva, ktorý bol zhoršený pri chronickom zápale priedušiek, napríklad pri astme. Indikovaný je taktiež pri liečbe ochorení horných dýchacích ciest, ako sú angíny, zápaly hrdla, zápaly hltana, zápaly nosohltanu, zápaly dutín, nádcha, zápaly priedušnice, ako v akútnej, tak aj chronickej fáze, pri liečbe zachrípnutí a zápalov hlasiviek.


Infúzna liečbaPri dehydratácii spôsobenej vracaním, hnačkou, ktorá nereaguje na perorálne podávanie rehydratačných roztokov, je možné podať infúziu a tak sa v nekomplikovaných prípadoch vyhnúť hospitalizácii pacienta.